Okolím Súľovských skál

Súľovské skaly patria do pohoria Súľovské vrchy. Ponúkajú veľa nádherných turistických trás a zaujímavých miest, ktoré sú môžu využiť aj menej zdatní turisti na pohodlné prechádzky ale aj trasy pre náročnejších turistov. Niektoré z najkrajších turistických trás v Súľovských skalách sú:

  1. Súľovský hrad: Táto zelenou farbou značená turistická trasa vedie zo Súľov, parkovisko k historickému Súľovskému hradu, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Cesta vedie cez skalnatý terén a poskytuje skvelý zážitok pre milovníkov histórie a prírody.
  2. Zo Súľova popod dva hrady do Žiliny: Túry okolo Súľovských skál sú veľmi atraktívne. Turistické chodníky sú veľmi dobre vyznačené turistickými pásovými značkami a prechádzajú rôznymi prírodnými prostrediami od krásnych rozložitých lúk až po prechod skalnatým terénom s množstvom úchvatných výhľadov a scenérií. Turisti si môžu vychutnať krásne výhľady na impozantné skalné útvary. Turistická trasa z miesta Súľov, parkovisko až do Žiliny je označená červenou farbou, ktorá vedie popod Hrad Súľov na Lúku Pod Hradom. Pokračuje hrebeňom Súľovských skál popod Hričovský hrad do Hričovského Podhradia a následne až do Žiliny.
  3. Z Hlbokého nad Váhom do Rajca: Turistická trasa z Hlbokého nad Váhom do Rajca je jednou z obľúbených v tomto regióne. Táto trasa ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu a množstvo zaujímavých miest na ceste. Zelená turistická trasa začína v malej obci Hlboké nad Váhom. Tu môžete parkovať auto alebo prísť verejnou dopravou. Povedie vás okolo Hlbokockého vodopádu k turistickému informačnému miestu Pod Roháčom. Pokračujte po zelenej značke na Roháčske sedlo ďalej cez Kečku a sedlo Patúch až na vyhliadkové miesto s názvom Žibrid. Na ceste do Rajca, ktorá vedie cez lesy a lúky, ponúkajúc unikátne a scenické prostredie vás ešte čaká rozhľadňa na vrchu Dubová. Odkiaľ si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú Rajeckú dolinu a sledovať zmenu prírodných prostredí. Po návšteve Rajca sa môžete rozhodnúť buď vrátiť sa späť do Hlbokého nad Váhom rovnakou trasou, alebo pokračovať v objavovaní okolitých turistických trás a miest, prípadne využiť autobusovú dopravu alebo lokálne vlakové spojenie do Žiliny. Táto trasa je vhodná pre rôzne typy turistov, od tých, ktorí hľadajú pokojnú prechádzku v prírode, až po tých, ktorí majú záujem o kultúrne pamiatky a históriu. Je dôležité mať na pamäti, že pred výletom je dobré si skontrolovať aktuálne informácie o trase a podmienkach, aby ste mohli túru bezpečne a pohodlne absolvovať.
  4. Okolie Súľova: Okolie obce Súľov – Hradná ponúka množstvo ďalších krátkych a nenáročných ale aj dlhších turistických trás, ktoré sa vynikajúco hodia pre rodinné výlety alebo oddych v prírode.

Je dôležité si uvedomiť, že niektoré trasy môžu byť náročnejšie alebo menej prístupné v závislosti od počasia a ročného obdobia, preto je vhodné pred vyrazením na túru skontrolovať aktuálne informácie o trase a podmienkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *